• Den Norske Turistforening

    Den Norske Turistforening (DNT) er en kunde som vi gjør varierte, utfordrende og interresante oppdrag for.

     

    I 2008 utviklet Fete typer ny visuell profil for DNT, og vi har vært med å implementere denne på stort sett alt av DNT-materiell: Fjell og vidde, årboka, årsrapporter, brosjyrer, plakater og konferansemateriell.

  • Den Norske Turistforening

    Visuell profil

    I 2008 utviklet Fete typer ny visuell profil for DNT. Profilen er forankret i DNT sin strategiske virksomhet, og vi utviklet et logosystem som tar vare på alle de 56 medlemsforeningene til DNT.

     

    Fargepaletten er laget med utgangspunkt i fargene som finnes i fjellets topografi, fra isbre til frodige enger.

     

    Profilens nye fonter er valgt ut for å lede tankene inn på spisse tinder og dype daler. Illustrasjoner som grafisk element er laget for å tydeliggjøre bredden og tilføre profilen karakter og egenart.

     

    Et overordnet grep er bevisst bruk av gode bilder av natur og mennesker i aktivitet, som formidler historier.

  • Den Norske Turistforening

    Årsrapporter 2008 og 2009

    Fete typer har laget design og layout på både norsk og engelsk versjon av DNT sine årsrapporter 2007 og 2008. Til årsrapporten 2008 leverte vi også tekst og redaksjonell rådgivning.

     

    Budskapet i årsrapporten 2007 er å formidle DNT sin strategiske satsing på barn, unge og fjellsportentusiaster. Dette gjenspeiles i årsrapporten i form av innhold og bilder fra aktiviteter rettet mot disse målgruppene. Ny visuell profil for DNT er implementert i denne årsrapporten.

     

    I 2008 var det 140 år siden DNT ble etablert, og årboken beskriver  den historiske utviklingen i foreningen fra en eksklusiv klubb for de få til en folkebevegelse. Turglede for alle er det overordnede budskapet som blir formidlet i form av innhold og oppslag – DNT vil ha med alle ut, uansett alder, funksjonsevne og tidligere erfaringer.

  • Den Norske Turistforening

    Fjell og vidde

    I 2008/2009 redesignet Fete typer medlemsmagasinet til DNT, Fjell og vidde. Det gamle formatet ble beholdt på magasinet, men den nye designen framstår som både friskere, tydeligere og nærere enn tidligere.

     

    Et gjennomgående grep er bruk av store bilder, både av flott natur og mennesker i fri utfoldelse i naturen. Første nummer med ny design kom ut i februar 2009.

     

    Fete typer lager også layouten på medlemsmagasinet Fjell og vidde, som kommer ut syv ganger i året. Vi legger vekt på å presentere stoffet i magasinet på en måte som speiler Turistforeningens mange tilbud innen friluftsliv i Norge – samt den viktige samfunnsrollen DNT har.

     

    Store oppslag med fine bilder av folk i aktivitet og natur kjennetegner magasinet. Vi leverer også bilder og redaksjonelt stoff til magasinet. Fjell og vidde blir lest av 334 000, og er det største spesialbladet for friluftsliv i Norge.

  • Den Norske Turistforening

    Årboka 2008 og 2009

    DNT gir hvert år ut en årbok der fokuset enten er på et spesielt område eller tema. Årbøkene har blitt utgitt i en ubrutt rekke fra foreningens stiftelse i 1868 fram til i dag. Fete typer har laget design og layout på årboka for 2008 i tråd med den visuelle profilen for DNT.

     

    Årboka 2008 har tema Skarvheimen, og formidler gjennom en rekke lengre reportasjer både historisk og aktuelt stoff om dette fjellområdet der øst møter vest. Årboken er preget av en helhetlig og stilren design med gode bilder som bygger opp under de ulike artiklene. Opplaget er på 150 000.

     

    Årboka 2009 har tema Sylan, og formidler gjennom en rekke lengre reportasjer både historisk og aktuelt stoff om dette fjellområdet som ligger på grensen mellom Norge og Sverige. Årboken er preget av en helhetlig og stilren design med gode bilder som bygger opp under de ulike artiklene. Opplag 158 000.

  • Den Norske Turistforening

    Kampanjemateriell

    Fete typer har laget design på mye ulikt materiell til Den Norske Turistforening de senere årene.

     

    Blant annet har vi laget kampanjemateriell til ”Kom deg ut dagen” om sommeren og vinteren, stand til landsmøtet, plakater, webmateriell, bannere, roll-ups og t-skjorter - og mye mer.

Utvikling og publiseringsløsning av Keyteq AS